آموزش ترکینگ با نرم افزار Essential Training

ترکینگ
[vc_row][vc_column][vc_column_text]PF TRACK

کمپانی pixel farm   نسخه 2012 نرم افزار  track pf را منتشر کرد که نسبت  به نسخه قبلی قابلیت های بسیار زیادی به ان اضافه شده است.

هم اکنون ورژن  2017.06.23 نیز تولید شده است .

از جمله  قابلیت های جدید این نرم افزار میتوان به مواردی چون:

node-based flowgarph architecture استفاده از قابلیت سیستم کنترل درختی می توان وظایف  مختلفی از جمله پردازش base feature and geometry-based تصویر  tracking-camera solving-image و همچنین خروجی گرفتن فایل ها برای نرم افزارها ی مختلف را انجام داد.

 

میتوان از این قابلیت: geometry  tracking  در حال حرکت با  obgect دوربین و یا  tracking  برای به جای  trangle based های  mesh استفاده از ردیابی نقطه ای استفاده کرد.

وقتی یک دوربین: stereoscopic tracking  2012 track – pftrackرا در  stereoscopic- ها و auto feature کنیم می توانیم user ها را برای سمت چپ و راست بطور featureهمزمان محاسبه کنیم.

برای محاسبه و ردیابی node این mocap solver مسیر حرکتی افراد یا اشیا کاربرد دارد که اغلب برای ردیابی حرکت بدن ویا صورت استفاده می شود و می توان از چندین نقطه ردیابی برای یک صحنه استفاده کرده است.

قابلیت های این برنامه  auto tracking و camerasolving    به منظور راحتی کاربران به یک node  تبدیل شده است.

همچنین خبر از افزوده شدنplanner camera solver نیز به این مجموعه آمده است که در آن میتوانید صحنه هایی  که در ان یک یا چندسطح ساده را به راحتی TRACK کرد و موقعیت دوربین و مدلهای را از ان استخراج نمایید.

بعد از معرفی نسخه جدید SYNTHEYES  جا داشت که از یکی از قدرتمند ترین رقیبا تجاری ان در زمینه CAMERA TRACHING  به نام PFTRACK 2013 یادکنیم.

PFTRACK2013  یک نرم افزارقدرتمند توانا و به تمام معنا کامل است.

در تصاویر بدست آمده از نسخه 2013 متوجه خواهید شد که کمی در رابط کاربری تغییر رخ داده است که این تغییرات بیشتر در بهبود کارایی و توان عملیاتی کاربران می باشد.

PFTRACK با یک جهش بزرگ به بازار آمد یک سبد کامل از توانایی های خود را بایک سیستم  NODE-BASED پیشرفته در اختیار کاربران قرار داد.

شما قادر خواهید بود در  PFTRACK فرایند GEMETRY-TEXTURE-CAMERA TRACKING-TRACKING-STERESCOPIC-IMAGE MODELING-EXTRACTION –MOCAP SOLVER-HMAGE PEOCESSING-را مدیریت کنید که در ادامه مطلب به توضیح هریک خواهیم پرداخت.

یکی از مسائلی که باعث شد  PFTRACKدر صدر اخبار ترکینگ قرار گیرد این بود که این نرم افزار برای اولین بارساختار NODE-BASEDرا به دنیای TRACKING  وارد کرد.

در همان دفعات اول که بااین برنامه کار میکنید متوجه میشوید که چقدر این ساختار به شما کمک خواهد کرد تا TRACKING های پیچیده را مدیریت می کنید.

در ضمن امکان ذخیره  و بازیابی حالات مختلف NODEها نیز در اختیار شما قرا میدهد.مهمترین وظیفه PFTRACK  بخش GEOMETRY TRACKING  وCAMERA TRACKING است که به کاربران کمک میکند تا موقعیت دوربین و حرکت ان را در تصاویر ضبط شده و بدست اورند.

همچنین شما میتوانید حرکت موضوعات درصحنه را نیز کنترل کرده و موقعیت آن را به نرم افزارهای سه بعدی خود منتقل کنید.

در بخش TEXTURE EXTRACTION  وHMAGE MODELING   بعد از عملیات ترکینگ نقاط و محاسبه زوایا و موقعیت دوربین کاربران قادر خواهند بود که با انتخاب نقاط مناسب در تصویر مدلهای سه بعدی را از تصاوی استخراج کنند در این صورت میتوانید موضوعات ثابت و متحرک رادر فیلمهای خود انتخاب و مدلهای سه بعدی ان را بدست آورید.

برای مثال و روشن شدن موضوع برای آن دسته از دوستانی که به تازگی با مفهوم ترکینگ آشنا شده اند مثل این است که شما از یک خیابان فیلمبرداری کرده اید.حال قصد دارید که یکی از خانه هایی که در فیلم شما وجود دارد را مدل سازی کنید.

بدین منظور به راحتی توسط یکی از نرم افزارهای مدلسازی مانند PFTRACK و SYNTHEYES ومیتوانید با صرف چند دقیقه وقت مدل سه بعدی آن خانه را از نقاططی که در تصویر مشخص میکنید بدست آورده و از نرم افزارهای مورد نیاز خود مانند مکس و مایا استفاده بکنید.

PFTrack مدلها ی شما را به فرمت های OBJ و FBX خروجی می دهد.همچنین در بخش  TEXTUR EXTRACTION میتوانید بعداز ایجاد مدل خود TEXTUR ان را نیز از درون فیلم استخراج کرده و بروی مدل خود قرار دهید.

مبحث  STERREOCOPIC  که برای همه آشناست و اشاره به تصاویر ضبط شده توسط دوربین های سه بعدی استریو دارد که برای ساخت فیلم های سه بعدی (قابلیت رویت با دوربین دارد) کاربرد دارد.

در این بخش  نیز قابلیت ذکر شده در بالا شامل  OBJECT TRACKING-CAMERA TRACKING-IMAGE MODELING وغیره ….در تصاویر استریوقابل انجام می باشد.

بخش  MOCAP  SOLVER  که اشاره بهMOTION CAPTURE  دارد به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به سخت افزار MOTION CAPTURE   و فقط با تکیه بر تصاویر ضبط شده  از کاراکترهای خود  استخوان بندی ان را استخراج و به نرم افزارهای سه بعدی منتقل کنید.

برای اینکه  PFTRACK  از حداکثر  4 دوربین در زوایای مختلف پشتیبانی کرده تا بتوانید دقیق ترین  MOTION CAPTRE را از تصاویر بدست آمده استخراج کند.

PF TRACK  از معروفترین و پرکاربردترین نرم افزارهای ترکینگ است و عموما برخلاف  SYNTHEYES که بین کاربران خانگی و شرکت های  کوچک عمومیت دارد  و در ساختارهای بزرگ پروژه های فیلم سازی و شرکت های بزرگ جلوه های ویژه کاربرد دارد.

 

PFTrack فقط در حالت 64 بیت کار میکند  و در سیستم عامل های ویندوز اپل و لینوکس قابل اجراست .

 

آموزش ترکینگ PFTrack Essential

 

[/vc_column_text]
تخفیف!

آموزش جلوه های ویژه

آموزش ترکینگ

79,000 تومان
[/vc_column][/vc_row]

آموزش ترکینگ PFTrack Essential

 خرید و دانلود آموزش دوبله فارسی نرم افزار pftrack

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *